Z życia parafii

pw. św. Marcina w Długiem Starem

Pasterka 2020

Ze względu na ograniczenia związane z  limitem wiernych podczas nabożeństw w kościele, tegoroczna pasterka odbyła się o godz. 20:00 w plenerze. O godz. 24:00 odprawiona została msza  święta pasterska w

Czytaj więcej »

Porządek mszy świątecznych

Zainteresowanie  akcją przerosło wszelkie oczekiwania. Ostatecznie wróciło ponad 60 wypełnionych artykułami toreb. Ilość zebranych darów jest tak duża, że Parafialny Zespół Caritas przygotował 32 obfite paczki dla biednych, potrzebujących, chorych

Czytaj więcej »

Akcja Caritas – Tytka Charytatywna 2020

Zainteresowanie  akcją przerosło wszelkie oczekiwania. Ostatecznie wróciło ponad 60 wypełnionych artykułami toreb. Ilość zebranych darów jest tak duża, że Parafialny Zespół Caritas przygotował 32 obfite paczki dla biednych, potrzebujących, chorych

Czytaj więcej »

Roraty 2020

Od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 odprawiane są msze święte roratnie. We wtorek i czwartek roraty odbywają się ze szczególnym uwzględnieniem obecności dzieci. W adwencie bardzo ważną rolę odgrywa

Czytaj więcej »

Akcja „Tytka Charytatywna”

W tym roku nasza parafia włączyła się w inicjatywę Tytka Charytatywna. W kościele wyłożone są papierowe torby, które można zabrać ze sobą i wypełnić artykułami spożywczymi, a także tzw. chemią

Czytaj więcej »

Święto Niepodległości 2020

Obchody Święta Niepodległości 11 listopada w związku z pandemią miały w tym roku charakter bardzo skromny i ograniczyły się do mszy świętej w intencji Ojczyzny o godz. 10:00, po której

Czytaj więcej »

Daremne żale …

Próżne trudy, daremne żale, w parafii grasują bobry wandale Bóbr jest największym gryzoniem Eurazji: masa ciała dorosłego osobnika dochodzi do 29 kg, a długość ciała do 110 cm. Jest zwierzęciem

Czytaj więcej »