Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę Zwykłą – 06.06.2021

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

Serdecznie dziękuję za przygotowanie udział i obsługę procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania za przygotowanie ołtarzy. Braci Strażackiej dziękuję za niesienie baldachimu, asystę i pilnowanie bezpieczeństwa na trasie procesji. Dziękuję niosącym sztandary i feretrony oraz asyście ze świecami. Dziękuję dziewczynkom za sypanie kwiatków oraz asyście dzieci pierwszokomunijnych w albach. Dziękuję za udekorowanie trasy procesji brzózkami. Dziękuje za udekorowanie domów - jest to zewnętrzny wyraz naszej wiary i czci do Najświętszego Sakramentu. Dziękuję ministrantom oraz p. Organiście za prowadzenie śpiewu. W oktawie Bożego Ciała procesje po mszy o godz. 19:00, a w niedzielę 6 czerwca po mszy o godz. 11:00. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała – bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej procesja i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Krzyżu Misyjnym. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Wiosennej 30-50 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego z ul Wiosennej 52-72a. Nie przynosimy kwiatów, gdyż ofiarują je nowożeńcy.

W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki za okres od maja do października.

Od 4 maja w świątyniach obowiązuje przelicznik 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele, łącznie z chórem, mogą więc przebywać jednocześnie 22 osoby (nie wliczając obsługi liturgicznej). Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła.

Nabożeństwa czerwcowe w oktawie Bożego Ciała i w piątek w połączeniu z procesją. W sobotę o 17:45, w przyszłą niedzielę w połączeniu z mszą o godz. 8:30.

Zachęcam do czytelnictwa prazy katolickiej. Szczególnie Przewodnika Katolickiego.

Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT i szkoły katolickie.

W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 11:00 zapraszam na salkę parafialną rodziców dzieci pierwszokomunijnych po odbiór zdjęć. Każde dziecko otrzyma nieodpłatnie wywołane zdjęcie grupowe i zdjęcie z momentu przyjmowania komunii. Będzie możliwość zamówienia dodatkowych odbitek.

W Lesznie przy ulicy Starozamkowej 14a znajduje się Ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczy im. Piotrusia Pana. Ośrodek ten wspomaga dzieci z niepełnosprawnością intelektualną z naszego regionu, a także ich rodziców. Opieka i zajęcia w ramach kompleksowej rehabilitacji, a także dowóz dzieci do placówki są nieodpłatne. Szczegóły na plakatach umieszczonych w gablocie.

Pod chórem ustawiona została puszka zorganizowanej przez strażaków zbiórki środków materialnych na leczenie Marysi Drożdżyńskiej w walce z SMA. Bóg zapłać za wsparcie.