Ogłoszenia parafialne na 28 Niedzielę Zwykłą – 11.10.2020

W tym tygodniu w poniedziałek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej, we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek św. Teresy od Jezusa, w piątek św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego.

Biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy św. i w sobotę od godz. 10:00 - 12:00. Można przekazywać wymieniani półroczne i jednorazowe.

Przez cały październik pół godziny przed wieczorną mszą świętą czyli o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe. Nie będzie wyjątkowo nabożeństwa różańcowego i nowenny w środę. Okazja do spowiedzi w dni powszednie od 17:20 do 17:30. W niedzielę pół godziny przed mszą świętą.

W poniedziałek o godz. 18:30 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i świadków oraz próba liturgiczna. Bierzmowanie w środę o godz. 18:00. Bierzmowania udzieli ks. Biskup Grzegorz Balcerek.

We wtorek o godz. 16:30 w salce parafialnej spotkanie wspólnoty Synów i Córek Miłosierdzia. Zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się w formację tej grupy.

W przyszłą niedzielę 18 października po mszy o godz. 11:00 zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie w salce parafialnej, na którym podam informacje dotyczące przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Jeżeli są w parafii dzieci uczęszczające do szkół poza parafią i rodzice chcą by ich dzieci przystąpiły do komunii św. w innej parafii, to oczywiście istnieje taka możliwość. Potrzeba jednak mojej zgody, którą wypiszę w biurze parafialnym.

Bóg zapłać jubilatom za sprzątanie kościoła oraz kwiaty i ich ułożenie. W sobotę na godz. 9:00 zapraszam do sprzątania parafian z Długiego Starego ul. Nowa od 2 do 15 (cała ulica).

Zaczyna się okres opadania liści. Proszę serdecznie aby liście zgrabiane na cmentarzu wyrzucać na tzw. stertę. Do kontenera proszę natomiast wyrzucać śmieci nieorganiczne znicze, sztuczne kwiaty itp.

Przypominam, że od 10.10 cała polska jest w strefie żółtej. Obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek także w przestrzeni sakralnej.

Za tydzień Niedziela Misyjna. Ofiary zbierane podczas mszy św. przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne.

Zachęcam do czytelnictwa pism katolickich, szczególnie Przewodnika Katolickiego.