Pomoc dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy

W naszej parafii OSP Długie Stare razem ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły i Rozwoju Wsi Długie Stare i Parafialnym Zespołem Caritas zorganizowało zbiórkę dla wsparcia Narodu Ukraińskiego.

Jako społeczność wspaniale „zdaliśmy egzamin”.

W piątek 4 marca 2022 r. pewna część artykułów została zawiedziona do punktu zbiorczego Caritas na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. (Proszę zauważyć, że wyrazem solidaryzacji był także kolor busa i przyczepy w barwach flagi Ukrainy).

Również w piątek do punktu zbiorczego w Święciechowie dostarczone zostały artykuły medyczne. Okazało się, że nasza społeczność zebrała więcej medykamentów, niż cała gmina. Absolutnie nie chodzi o porównywanie: „my więcej oni mniej”, „ci lepiej tamci gorzej”. Chodzi jedynie o ogromną wdzięczność, że jako społeczność lokalna spisaliśmy się znakomicie.

Artykuły które pozostały na salce parafialnej będą sukcesywnie przekazywane do punktu zbiorczego w gminie, z podziałem na rodzaje asortymentu.

Należy wspomnieć również o tym, że na ten moment w Długich Nowych mamy 16 uchodźców i mieszkańcy tej wioski również zorganizowali zbiórkę dla wsparcia tych osób.

W miejscowości Długie Stare w chwili obecnej mamy 10 uchodźców.

Zapraszamy do fotorelacji