Ogłoszenia parafialne na XXXIV Niedzielę Zwykłą – 20.11.2022

Ogłoszenia parafialne na XXXIV Niedzielę Zwykłą – 20.11.2022

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej. W sobotę biuro nieczynne.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Wiosennej 52-72a za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego z ul. Wiosennej 78,76 i od 57-27.

3.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości odpustowych. Dziękuję wam siostry i bracia za wspólną modlitwę, dziękuję strażakom, panu organiście, ministrantom, dzieciom niosącym obraz św. Marcina oraz poduszki procesyjne, asyście ze sztandarami, feretronami i świecami. Wszystkim, którzy zajęli się przygotowaniem, dekoracją, ułożeniem kwiatów i sprzątaniem kościoła oraz otoczenia.

4.

OSP Długie Stare już dzisiaj zaprasza dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem przy wspólnym ubieraniu choinki, które odbędzie się 18.12.2022r. o godz. 15:00. Dzieci prosimy o wykonanie ozdób tylko z wykorzystaniem naturalnych materiałów: drewno, sznurki, drut, kora, blachy, szyszki itp. Każde dziecko otrzyma paczkę od św. Mikołaja, a dorośli kawę, herbatę, pierniki i ciasto. W związku z tym, że OSP musi zabezpieczyć środki na czynności administracyjne związane z budową remizy w tym roku ustalono tzw. wpisowe w wysokości 15 zł, ale oczywiści mile widziani są sponsorzy, którzy dołożą swoją cegiełkę do prezentów. Zapisy dzieci od urodzenia do 11 roku życia u p. Beaty i p. Pauliny. Więcej informacji na plakacie, który niebawem pojawi się w gablotach.

5.

W niedzielę za tydzień na mszę o godz. 12:30 zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

6.

Dzisiejsza Niedziela Chrystusa Króla kończy okres zwykły. Za tydzień Pierwsza Niedziela Adwentu.

7.

W tym roku odwiedziny duszpasterskie czyli tzw. kolęda będzie tylko na zaproszenia. Pod chórem wyłożone są kartki z formularzem zaproszenia, które po wypełnieniu przez cały adwent można wrzucać do ustawionej przy nich skrzyneczki.

ks. proboszcz

Konrad Rapior