Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 19.11.2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 19.11.2023 r.

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w poniedziałek i środę przez pół godziny po wieczornej mszy świętej. W sobotę biuro nieczynne.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Leszczyńska klatki 2-12 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Leszczyńska klatki 14, 16 i 18 oraz ul. Rolna 2-14.

3.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości odpustowych. Dziękuję wam siostry i bracia za wspólną modlitwę, dziękuję strażakom, ks. Januszowi za grę na organach, ministrantom, dzieciom niosącym obraz św. Marcina oraz poduszki procesyjne, asyście ze sztandarami, feretronami i świecami. Wszystkim, którzy zajęli się przygotowaniem świątyni, dekoracją, wymianą obrusów, ułożeniem kwiatów i sprzątaniem kościoła oraz otoczenia.

4.

Wymienianki jednorazowe przez cały listopad można zostawiać w koszyku ustawionym w dekoracji listopadowej. Modlitwa wymieniankami jednorazowymi w dni powszednie od poniedziałku do piątku 10 minut przed mszą świętą o godz. 18:00.

5.

OSP Długie Stare już dzisiaj zaprasza dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem przy wspólnym ubieraniu choinki, które odbędzie się 3.12.2023r. o godz. 15:00. Dzieci prosimy o wykonanie ozdób tylko z wykorzystaniem naturalnych materiałów: drewno, sznurki, drut, kora, blachy, szyszki itp. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.

5.

Zmarła śp. Grażyna Kaczmarek mieszkająca kiedyś na terenie naszej parafii. Jej pogrzeb odbył się w minioną środę na naszym cmentarzu. Wieczny Odpoczynek …

ks. proboszcz

Konrad Rapior