Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 14.11.2021

Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 14.11.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Dziękuję Parafianom Długiego Starego ul. Wiosenna 52-72a za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Wiosenna 78,76 i 57-27.

3.

Za zmarłych z wymienianek jednorazowych modlimy się od poniedziałku do piątku 10 minut przed wieczorną mszą świętą.

4.

Została już położona kostka pod wiatę, gdzie będzie umiejscowiony plenerowy żłóbek na święta. Dziękuję betoniarni Sebastian Olbiński i firmie Foral Bruk – Łukasza Foralewskiego za życzliwe potraktowanie naszej wspólnoty parafialnej.

5.

Za tydzień podczas mszy świętych będziemy mogli poznać historię siostry Iwony Król – elżbietanki związanej ze Wschową, która jest kandydatką na ołtarze. Będziemy gościć osoby, które przybliżą jej postać.

6.

Na stoliku pod chórem można nabyć kalendarze przygotowane na 700-lecie wsi Długie Stare w cenie 20 zł. Wewnątrz znajdziemy zdjęcia i krótkie notki dotyczące organizacji działających na terenie naszej wioski. Dochód przeznaczony jest na rzecz inicjatorów – szkołę i straż pożarną. OSP cały zysk przeznaczy na przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci.

7.

OSP Długie Stare wraz z Radą Sołecka już dzisiaj zaprasza dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem przy wspólnym ubieraniu choinki, które odbędzie się 5.12.2021r. o godz. 14:00. Dzieci prosimy o wykonanie ozdób tylko z wykorzystaniem naturalnych materiałów: drewno, sznurki, drut, kora, blachy, szyszki itp. Każde dziecko otrzyma paczkę od św. Mikołaja, a dorośli kawę, herbatę i pierniki. Warunkiem udziału jest dokonanie zapisu w celu zorientowania się ile przygotować paczek. Informacje o zapisach na plakacie umieszczonym w gablocie.

8.

Dziękuję firmie HIPSZ z Rydzyny za sfinansowanie zakupu ornatu św. Marcina, który używany jest podczas dzisiejszych mszy świętych.

ks. proboszcz

Konrad Rapior