Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę Zwykłą – 07.11.2021

Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę Zwykłą – 07.11.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Dziękuję Parafianom Długiego Starego ul. Wiosenna 30-50 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Wiosenna 52-72a.

3.

Dziękuję wszystkim za pamięć modlitewną o bliskich zmarłych czego wyrazem był chociażby tak liczny udział we mszy na cmentarzu. Serdecznie dziękuję za piękne przygotowanie cmentarza przez dbałość o groby bliskich. Jak już zapewne zauważyliśmy można już korzystać z kontenera na cmentarzu. Wyrażam ogromną wdzięczność za zrozumienie sytuacji i przez kilka ostatnich miesięcy zabieranie śmieci z cmentarza do domu.

4.

W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki za zmarłych za okres od listopada 2021 do maja 2022r, a także składać wymienianki jednorazowe. Modlitwa wymieniankami jednorazowymi w dni powszednie 15 minut przed każdą mszą świętą.

5.

W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Marcina i Święto Odzyskania Niepodległości. Tego dnia szczególna Msza święta dziękczynno - błagalna za Ojczyznę o godz. 09:30. Taca z Mszy świętej za Ojczyznę przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

6.

W tym roku nasz odpust parafialny św. Marcina Biskupa będziemy świętowali w niedzielę 14 listopada o godz. 12:00 w łączności z 373 rocznicą poświęcenia naszego kościoła. Proszę o pomoc wszystkie służby: w tym poczty sztandarowe, Matki Różańcowe, strażaków, ministrantów. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Wojciech Pieprzyca. W dniu odpustu składka przeznaczona będzie na remonty i inwestycje.

7.

Odwiedziny chorych przed odpustem w piątek 12.11 od godziny 9:00. Dodatkowe osoby proszę zgłaszać w zakrystii..

8.

Ochotnicza Straż Pożarna Długie Stare serdecznie dziękuje za wsparcie zbiórki środków na zakup własnego sztandaru.

ks. proboszcz

Konrad Rapior