Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę Zwykłą – 06.11.2022

Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę Zwykłą – 06.11.2022

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w czwartek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Nowej za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego z ul. Wiosennej 30-50.

3.

Dziękuję wszystkim za pamięć modlitewną o bliskich zmarłych czego wyrazem był chociażby tak liczny udział we mszy na cmentarzu. Serdecznie dziękuję za piękne przygotowanie cmentarza przez dbałość o groby bliskich. Szczególnie dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na moją prośbę i w poniedziałek o godz. 16:00 przyszli pomóc w pograbieniu z liści cmentarza w miejscach bez grobów i na dużym placu trawy. Byłem bardzo mile zaskoczony ilością osób chętnych do pomocy w tej czynności. Jeszcze raz wielkie Bóg zapłać.

4.

Jak zapewne zauważyliśmy zostało uruchomione oświetlenie zewnętrze kościoła. Do zamknięcia okresu czasu oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych, czyli do 8 listopada, kiedy za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny, kościół oświetlony będzie przez całą noc. Po tym okresie oświetlenie zewnętrzne kościoła funkcjonować będzie od zmroku do około godz. 20:00.

5.

W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki na kolejne półrocze czyli od listopada 2022 do kwietnia 2023. Niektórzy dokonali pewnych zmian czy dopisali nowe osoby. Od przyszłej niedzieli wymienianki półroczne będą już według uaktualnionej listy. Wymienianki jednorazowe przez cały listopad można zostawiać w koszyku ustawionym w dekoracji listopadowej. Modlitwa wymieniankami jednorazowymi w dni powszednie od 02 listopada - 10 minut przed mszą świętą o godz. 18:00.

6.

Od środy do piątku w godzinach przedpołudniowych odbywają się w kościele rekolekcje szkolne.

7.

W piątek liturgiczne wspomnienie św. Marcina i Święto Odzyskania Niepodległości. Tego dnia szczególna Msza święta dziękczynno - błagalna za Ojczyznę o godz. 09:30. Taca z Mszy świętej za Ojczyznę przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

8.

W tym roku nasz odpust parafialny św. Marcina Biskupa będziemy świętowali w niedzielę 13 listopada wyjątkowo o godz. 12:30. Proszę o pomoc wszystkie służby: w tym poczty sztandarowe, zespoły feretronowe, Matki Różańcowe ze świecami, strażaków, ministrantów. Bardzo chciałbym wrócić do tradycji niesienia w procesji przez dzieci poduszek. Zakupiłem trzy takowe i są one wyeksponowane na bocznym ołtarzu. Było by pięknie gdyby do każdej poduszki znalazła się trzyosobowa asysta. Będę wdzięczny gdyby ktoś zajął się wybraniem dzieci do asysty. Przypominam, że od roku jest też mały feretron św. Marcina do niesienia przez dwoje dzieci. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Janusz Bobowski.

9.

Odwiedziny chorych przed odpustem w poniedziałek 7.11 od godziny 10:00.

ks. proboszcz

Konrad Rapior