Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę Zwykłą – 5.11.2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę Zwykłą – 5.11.2023 r.

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w czwartek i piątek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej. W sobotę biuro nieczynne.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Wiosenna 78,76 i od 57-27 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W związku ze Świętem Niepodległości przypadającym w przyszłą sobotę, do sprzątania kościoła przed odpustem zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Wiosenna 25-9 i ul. Polnej w piątek na godz. 16:00.

3.

W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki na kolejne półrocze czyli od listopada 2023 do kwietnia 2024. Niektórzy dokonali pewnych zmian czy dopisali nowe osoby. Od przyszłej niedzieli wymienianki półroczne będą już według uaktualnionej listy. Wymienianki jednorazowe przez cały listopad można zostawiać w koszyku ustawionym w dekoracji listopadowej. Modlitwa wymieniankami jednorazowymi w dni powszednie 10 minut przed mszą świętą o godz. 18:00.

4.

W czwartek i piątek w godzinach przedpołudniowych w kościele odbywać się będą rekolekcje szkolne.

5.

W sobotę liturgiczne wspomnienie św. Marcina i Święto Odzyskania Niepodległości. Tego dnia msza święta dziękczynno-błagalna za Ojczyznę o godz. 09:30. Taca z Mszy świętej za Ojczyznę przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

6.

W tym roku nasz odpust parafialny św. Marcina Biskupa będziemy świętowali w niedzielę 12 listopada o godz. 12:00. Proszę o pomoc wszystkie służby, w tym: poczty sztandarowe, zespoły feretronowe, Matki Różańcowe ze świecami, strażaków, ministrantów, dzieci do niesienia w procesji poduszek, dwoje dzieci do niesienia małego feretronu św. Marcina..

7.

Odwiedziny chorych przed odpustem w środę 8.11 od godziny 8:30.

ks. proboszcz

Konrad Rapior