Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę Zwykłą – 31.10.2021

Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę Zwykłą – 31.10.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w czwartek i piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej. W sobotę biuro wyjątkowo nieczynne.

2.

Dziękuję Parafianom Długiego Starego ul. Nowa 2 do 15 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Wiosenna 30-50.

3.

W poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. w naszym kościele o godz. 8.30. Nie będzie mszy świętej o godz. 11:00. O godz. 14:00 msza św. na cmentarzu, a po niej procesja. W przypadku złej pogody msza o 14:00 odbędzie się w kościele.

4.

Możliwość zyskania odpustu zupełnego za zmarłych od 1 listopada godz. 12.00 do 2 listopada godz. 24.00, za nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie "Ojcze nasz" i "Wierzę w Boga" oraz od 1 do 8 listopada, za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Konieczny stan łaski uświęcającej.

5.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych dodatkowa spowiedź jutro/dzisiaj (niedziela 31 października) od godz. 14:00 do 15:00. W spowiedzi pomagał mi będzie ks. Piotr Krauze.

6.

W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki za zmarłych za okres od listopada 2021 do maja 2022r, a także składać wymienianki jednorazowe. Modlitwa wymieniankami jednorazowymi w dni powszednie od 02 listopada - 10 minut przed każdą mszą świętą.

7.

We wtorek po mszy o godz. 18:00 na salce krótkie spotkanie zespołu Caritas.

8.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zarówno w czwartek jak i w piątek od godziny 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy z okazją do spowiedzi świętej.

9.

Zostały zakończone prace związane z przygotowaniem miejsca pod kontener na cmentarzu. Serdecznie dziękuję firmie p. Wiesława Szadego, betoniarni p. Olbińskiego. Szczególne podziękowania dla Przedsiębiorstwa Rolnego, które nieodpłatnie udostępniło sprzęt mechaniczny, piasek oraz dwie osoby z brygady budowlanej. Personalnie dziękuję p. Piotrowi Reimerowi, p. Janowi Dutka, p. Wacławowi Gaertigowi, p. Marianowi Pawlikiewiczowi, p. Jakubowi Schubertowi, p. Mariuszowi Żymelskiemu i p. Łukaszowi Cisowskiemu. Plan był taki, by kontener w nowe miejsce został przeniesiony w miniony piątek, ale osoby biegłe w temacie zgodnie to odradzały stwierdzając, że teren jest zbyt świeży. Śmietnik pojawi się w nowym miejscu prawdopodobnie w najbliższy czwartek.

10.

Dzisiaj przed kościołem Ochotnicza Straż Pożarna Długie Stare zbiera środki na zakup własnego sztandaru. Gorąco zachęcam do wsparcia.

ks. proboszcz

Konrad Rapior