Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę Zwykłą – 30.10.2022

Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę Zwykłą – 30.10.2022

1.

Biuro parafialne czynne tylko w środę przez pół godziny po wieczornej mszy świętej. W sobotę biuro nieczynne.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Wiosennej 6-28, Krótkiej i Działkowej za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół, jubilatom za bukiet przed ołtarzem. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego z ul. Nowej

3.

W poniedziałek na godzinę 16:00 zapraszam chętnych parafian do pograbienia z liści cmentarza w miejscach bez grobów i na dużym placu trawy. Zbiórka przy plebanii.

4.

We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. w naszym kościele o godz. 8.30. Nie będzie mszy świętej o godz. 11:00. O godz. 14:00 msza św. na cmentarzu, a po niej procesja. W przypadku złej pogody msza o 14:00 odbędzie się w kościele.

5.

Możliwość zyskania odpustu zupełnego za zmarłych od 1 listopada godz. 12.00 do 2 listopada godz. 24.00, za nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie "Ojcze nasz" i "Wierzę w Boga" oraz od 1 do 8 listopada, za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Konieczny stan łaski uświęcającej.

6.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych dodatkowa spowiedź w poniedziałek 31 października po wieczornej mszy świętej czyli od godz. 18:30. Pomagał będzie ks. Piotr Krauze.

7.

W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki na kolejne półrocze czyli od listopada 2022 do kwietnia 2023. Wymienianki jednorazowe można zostawić w koszyku ustawionym na bocznym ołtarzu lub biurze parafialnym. Modlitwa wymieniankami jednorazowymi w dni powszednie od 02 listopada - 10 minut przed każdą mszą świętą.

8.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zarówno w czwartek jak i w piątek od godziny 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy z okazją do spowiedzi świętej. Zapraszam by dorośli korzystali ze spowiedzi w czwartek, żeby w piątek dać przestrzeń dzieciom, które po I Komunii Świętej praktykują pierwsze piątki.

ks. proboszcz

Konrad Rapior