Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą – 24.10.2021

Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą – 24.10.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w czwartek i piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej. W sobotę biuro wyjątkowo nieczynne.

2.

Dziękuję Parafianom Długiego Starego ul. Wiosenna 6-28, ul. Krótka i ul. Działkowa. za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Nowa 2 do 15. Ponieważ w przyszłą sobotę wcześnie rano wyjeżdżam do Bydgoszczy nie będę mógł pomóc w sprzątaniu. Przedstawiciela grupy sprzątającej z ul. Nowej proszę o kontakt w ciągu tygodnia, w celu przekazania kluczy i pozostałych kwestii związanych ze sprzątaniem.

3.

W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki za zmarłych za okres od listopada 2021 do maja 2022r, a także składać wymienianki jednorazowe.

4.

Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:30.

5.

Można już korzystać z miejsca składowania liści w okresie ich opadania. Miejsce to znajduje się za kaplicą cmentarną. Oczywiście miejsce to jest przeznaczone do składowania wyłącznie odpadów organicznych.

6.

Jak zapewne zauważyliśmy zostały posunięte do przodu prace związane z przygotowaniem miejsca pod kontener na cmentarzu. Jest już ustawiony płot. Trzeba jeszcze odgrodzony teren wyłożyć kostką. Mam nadzieję, że do uroczystości Wszystkich Świętych uda się oddać to miejsce do użytku.

7.

Za tydzień w niedzielę na mszę o godz. 15:00 zapraszam dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Podczas mszy zostaną poświęcone i przekazane dzieciom różańce

8.

Ochotnicza Straż Pożarna Długie Stare dziękuje za wszelkie wyrazy życzliwości i wsparcia, mając w pamięci chociażby akcję zbiórki złomu, której skala przerosła wszelkie oczekiwania, a dzięki czemu udało się znacząco doposażyć jednostkę. OSP planuje zakup własnego sztandaru. Za tydzień przed kościołem strażacy będą kwestować na ten szczytny cel. Gorąco zachęcam do wsparcia.

ks. proboszcz

Konrad Rapior