Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą – 2.10.2022

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą – 2.10.2022

1.

Biuro parafialne czynne w piątek przez pół godziny po wieczornej mszy św. czyli od około godz. 18:30 i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego 42c do 53j za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Trzebin 29-35, 6-12 i 18-19.

3.

Rozpoczęliśmy miesiąc różańcowy - październik. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:30. W niedzielę dziesiątka różańca w połączeniu ze mszą świętą.

4.

Przypominam, że od października msze wieczorne w ciągu tygodnia odprawiane są o godz. 18:00. Dodatkowe intencje o godz. 17:00.

5.

W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki na kolejne półrocze czyli od listopada 2022 do kwietnia 2023.

6.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W związku z podwójnymi mszami proszę o prowadzenie w tych dniach różańca przy wystawionym Najświętszym Sakramencie osoby ze wspólnoty różańcowej, bym mógł w tym czasie spowiadać.

7.

W czwartek na mszę o godz. 18:00 zapraszam uczniów klasy 8. Przekazane zostaną informacje o przygotowaniu do sakramentu bierzmowania. Spotkanie dla klasy 1 i 2 szkoły średniej odbędzie się po uzyskaniu przeze mnie informacji o dokładnym terminie bierzmowania w naszej parafii.

8.

W piątek przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Na mszę o godz. 18:00 w sposób szczególny zapraszam wspólnotę różańcową. Podczas mszy świętej nastąpi ceremonia poświęcenia i przekazania nowego sztandaru Ojców Różańcowych.

9.

W sobotę 8 października na godz. 12:00 zapraszam osoby chętne do pomocy przy wykopach rowów pod przewody do oświetlenia zewnętrznego kościoła. Trzeba zabrać ze sobą łopatę. Przydatne mogą też być inne narzędzia jeśli okaże się, że trzeba wyciąć korzeń albo skruszyć pozostałości jakichś ukrytych pod ziemią murków. W przypadku niesprzyjającej aury akcja zostanie przeniesiona na inny termin.

10.

W niedzielę 9 października na mszę o godz. 11:00 zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych, po mszy pierwsze spotkanie organizacyjne.

ks. proboszcz

Konrad Rapior