Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą – 19.09.2021

Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą – 19.09.2021

1.

Trwa rezerwacja intencji na cały 2022 rok. W tym tygodniu biuro parafialne czynne w środę pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00. W piątek wyjątkowo Biuro Parafialne nieczynne. Przypominam o zasadzie, że jedna rodzina może zamówić jedną mszę w niedzielę (sobotnia msza wieczorna jest mszą z niedzieli). Ta zasada nie obejmuje dodatkowych mszy okolicznościowych w sobotę np. jubileuszy małżeńskich.

2.

Dziękuję wszystkim, przyczynili się do organizacji Festynu na Pożegnane Lata. Dziękuję wszystkim, którzy mimo niesprzyjającej aury skorzystali z zaproszenia.

3.

W najbliższy wtorek 21 września o godz. 16:30 w salce parafialnej spotkanie wspólnoty Synów i Córek Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy członków, a także tych, którzy chcieli by dołączyć.

4.

Dzisiejszą niedzielą kończymy w Kościele Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci i młodzież. Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie.

5.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego od 27 do 38a za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Nowego od 42c do 53j.

6.

Urząd Gminy w Święciechowie przypomina o trwającym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisać można się przez Internet na stronie www.spis.gov.pl, Infolinię 22 279 99 99, 22 828 88 88 lub w Urzędzie Gminy w Święciechowie osobiście.

7.

Jutro/dzisiaj (niedziela 19 września) odbędzie się Leszczyński Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się mszą św. w kościele św. Jana o godz. 12:15. Z kolei sam marsz wyruszy o godz. 13:15 sprzed kościoła. Hasło marszu brzmi: "Tato, bądź, prowadź, chroń... "

8.

Koło Gospodyń Wiejskich w najbliższą niedzielę od 13:00 do 18:00 zaprasza na Festyn „Szczepimy się z KGW”. Festyn odbędzie się na placu zabaw przy probostwie. Wśród atrakcji: poczęstunek (kawa, herbata, ciasto, kiełbaski z grilla), popcorn, zabawy dla dzieci z Anima Kids w stylu indiańskim, żywa maskotka, upominki dla dzieci, muzyka, indywidualny pokaz i pogadanka z przedstawicielem firmy Tuppeware. Oczywiście w czasie festynu możliwość zaszczepienia szczepionką Johnson (chętni muszą zabrać dowód osobisty). Wszystkie atrakcje są darmowe.

9.

Miejsce do składowania zaczynających już opadać liści jest prawie gotowe. Niebawem będzie można już korzystać.

10.

W minionym tygodniu w ramach składki remontowo-inwestycyjnej zebraliśmy 1841,1 zł. Bóg zapłać.

ks. proboszcz

Konrad Rapior