Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą – 17.09.2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą – 17.09.2023 r.

1.

W tym tygodniu rozpoczynamy rezerwację intencji na cały 2023 rok. Biuro parafialne czynne we wtorek, środę, czwartek i piątek od godz. 19:30. Przypominam o zasadzie, że jedna rodzina może zamówić jedną mszę w niedzielę (sobotnia msza wieczorna jest mszą z niedzieli). Ta zasada nie obejmuje dodatkowych mszy okolicznościowych w sobotę np. jubileuszy małżeńskich. W sobotę w Święciechowie w godzinach przedpołudniowych odbywa się kongregacja dekanalna, dlatego biuro parafialne tego dnia będzie nieczynne.

2.

Dziękuję Parafianom z Trzebin 29-35, 6-12 i 18-19 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Trzebin 1-4 oraz 20-24.

3.

W Kościele Powszechnym rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Trudną sztukę wychowania i kształtowania kolejnych pokoleń rodaków polecam, Siostry i Bracia, Waszej gorliwej modlitwie. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i szkoły katolickie.

4.

Można już z kościoła odbierać wieńce dożynkowe.

5.

W imieniu KGW Długie Stare dziękuję wszystkim uczestnikom rowerówki, których dobrowolne datki pomogą sprowadzić do skansenu wóz drabiniasty.

ks. proboszcz

Konrad Rapior