Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą – 12.09.2021

Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą – 12.09.2021

1.

Trwa rezerwacja intencji na cały 2022 rok. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, czwartek i piątek od godz. 19:30. W sobotę w związku z festynem biuro nieczynne. Przypominam o zasadzie, że jedna rodzina może zamówić jedną mszę w niedzielę (sobotnia msza wieczorna jest mszą z niedzieli). Ta zasada nie obejmuje dodatkowych mszy okolicznościowych w sobotę np. jubileuszy małżeńskich.

2.

Dzisiaj o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Wyniesienie do chwały ołtarzy dwóch wybitnych postaci to wyjątkowa chwila w życiu Kościoła w Polsce. Transmisja uroczystości w: TVP1, TVP Polonia, TVP Wilno oraz TVP Info. Zachęcam do oglądania.

3.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci i młodzież. Polecam te ważną kwestię naszej modlitewnej pamięci. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie

4.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego od 54 do 26 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Nowego od 27 do 38a.

6.

W przyszłą niedzielę 19 września odbędzie się Leszczyński Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się mszą św. w kościele św. Jana o godz. 12:15. Z kolei sam marsz wyruszy o godz. 13:15 sprzed kościoła. Hasło marszu brzmi: "Tato, bądź, prowadź, chroń... "

7.

W przyszłą niedzielę 19 września odbędzie się Leszczyński Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się mszą św. w kościele św. Jana o godz. 12:15. Z kolei sam marsz wyruszy o godz. 13:15 sprzed kościoła. Hasło marszu brzmi: "Tato, bądź, prowadź, chroń... "

ks. proboszcz

Konrad Rapior