Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą – 11.09.2022

Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą – 11.09.2022

1.

W tym tygodniu rozpoczynamy rezerwację intencji na cały 2023 rok. Biuro parafialne czynne we wtorek, środę, czwartek i piątek od godz. 19:30. Przypominam o zasadzie, że jedna rodzina może zamówić jedną mszę w niedzielę (sobotnia msza wieczorna jest mszą z niedzieli). Ta zasada nie obejmuje dodatkowych mszy okolicznościowych w sobotę np. jubileuszy małżeńskich. W sobotę w Niechłodzie w godzinach przedpołudniowych odbywa się kongregacja dekanalna, dlatego biuro parafialne tego dnia nieczynne.

2.

W Kościele Powszechnym rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Trudną sztukę wychowania i kształtowania kolejnych pokoleń rodaków polecam, Siostry i Bracia, Waszej gorliwej modlitwie. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i szkoły katolickie.

3.

W środę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża.

4.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego 15 do 25 za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Nowego 54 do 26.

5.

Zmarł parafianin śp. Arkadiusz Knecht, jego pogrzeb odbył się w piątek na cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek …

6.

Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Lesznie dysponuje jeszcze wolnymi miejscami w klasie 4, która utworzy się z początkiem nowego roku szkolnego. Szkoły Salezjańskie na całym świecie słyną z pracy wychowawczej oraz sprzyjającej edukacji atmosfery. Leszczyńska szkoła jest placówką publiczną w której nie pobiera się czesnego. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.lesznosp.salezjanie.pl oraz w sekretariacie szkoły 725 205 445.

ks. proboszcz

Konrad Rapior