Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą – 4.09.2022

Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą – 4.09.2022

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę i piątek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej. W sobotę biuro nieczynne.

2.

Można już z kościoła odbierać wieńce dożynkowe.

3.

W czwartek święto Narodzenia NMP. Wszystkich, którzy tego dnia wybierają się na mszę o godz. 19:00 zapraszam, by zabrali ze sobą jakąś symboliczną ilość ziarna, nasion warzyw, ziół czy kwiatów, gdyż z tym świętem wiąże się piękna katolicka tradycja błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion. Stąd popularna nazwa tego święta: Matki Bożej Siewnej.

4.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego 1a do 13 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Nowego 15 do 25. Nie przygotowujemy kwiatów, gdyż ofiaruje je para młoda.

5.

Zmarła parafianka śp. Dorota Grzelak, jej pogrzeb odbędzie się na cmentarzu parafialnym w najbliższy wtorek o godz. 13:00. Wieczny odpoczynek …

6.

Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Lesznie dysponuje jeszcze wolnymi miejscami w klasie 4, która utworzy się z początkiem nowego roku szkolnego. Szkoły Salezjańskie na całym świecie słyną z pracy wychowawczej oraz sprzyjającej edukacji atmosfery. Leszczyńska szkoła jest placówką publiczną w której nie pobiera się czesnego. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.lesznosp.salezjanie.pl oraz w sekretariacie szkoły 725 205 445.

ks. proboszcz

Konrad Rapior