Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą – 05.09.2021

Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą – 05.09.2021

1.

W tym tygodniu rozpoczynamy rezerwację intencji na cały 2022 rok. Biuro parafialne czynne we wtorek środę czwartek i piątek od godz. 19:30 i w sobotę od 10:00 do 12:00. Przypominam o zasadzie, że jedna rodzina może zamówić jedną mszę w niedzielę (sobotnia msza wieczorna jest mszą z niedzieli). Ta zasada nie obejmuje dodatkowych mszy okolicznościowych w sobotę np. jubileuszy małżeńskich.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego od 15 do 24 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Nowego od 54 do 26.

3.

W minionym tygodniu na cmentarzu koparką zostały usunięte stare korzenie, których nazbierała się pełna przyczepa. Proszę o jeszcze trochę wyrozumiałości w kwestii zabierania śmieci z cmentarza do domu. Niebawem na cmentarzu zostanie ustawiony kontener. Będzie on w celach estetycznych otoczony płotem. Zostanie też przygotowane miejsce składowania liści w okresie ich opadania. Miejsce będzie utwardzone, wyłożone trylinką i otoczone płotem.

4.

Urząd Gminy Święciechowa uruchamia Mobilny Punkt Spisu Powszechnego na terenie Gminy Święciechowa 06.09.2021 ( poniedziałek) - Niechłód 07.09.2021 ( wtorek) - Gołanice 08.09.2021 (środa ) - Długie Nowe Spis odbędzie się w salach wiejskich w godzinach od 10:00-14:00. Prosimy o zabranie numerów PESEL. Informujemy, iż w tych dniach spisywać się mogą wszyscy mieszkańcy Gminy Święciechowa, nie tylko mieszkańcy wyżej wymienionych miejscowości.

ks. proboszcz

Konrad Rapior