Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą – 28.08.2022

Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą – 28.08.2022

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Ze względów pogodowych pielgrzymka rowerowa do Górki Duchownej została przełożona z wtorku na miniony piątek. Mimo tego kilka osób z naszej parafii pojechało rowerami do Górki Duchownej we wtorek, kilka również w piątek. Dziękuję im bardzo serdecznie.

3.

W czwartek rozpoczęcie roku szkolnego. Msza święta w intencji uczniów i nauczycieli o godz. 8:15. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistom w niedzielę 4 września podczas mszy o godz. 11:00.

4.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Od godziny 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy z okazją do spowiedzi. Zachęcam by dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej rozpoczęły od września praktykowanie Pierwszych Piątków. Jeśli nie wrócą obostrzenia sanitarne po rozpoczęciu roku szkolnego chciałbym, żeby od października wróciła praktyka pierwszoczwartkowej adoracji w intencji powołań prowadzonej przez kolejne róże różańcowe.

5.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Jesiennej 25-1, Wschowskiej 2, Zachodniej i Osiedlowej za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. Parze młodej za kwiaty i ich ułożenie. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Nowego 1a do 13..

6.

Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Lesznie dysponuje jeszcze wolnymi miejscami w klasie 4, która utworzy się z początkiem nowego roku szkolnego. Szkoły Salezjańskie na całym świecie słyną z pracy wychowawczej oraz sprzyjającej edukacji atmosfery. Leszczyńska szkoła jest placówką publiczną w której nie pobiera się czesnego. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.lesznosp.salezjanie.pl oraz w sekretariacie szkoły 725 205 445.

ks. proboszcz

Konrad Rapior