Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę Zwykłą – 22.08.2021

Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę Zwykłą – 22.08.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę wyjątkowo o godzinę krócej od 10:00 do 11:00.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Jesiennej 25-1, Wschowskiej 2, Zachodniej i Osiedlowej za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Nowego od 1a do 13.

3.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości odpustowych. Dziękuję wam siostry i bracia za liczny udział, dziękuję strażakom, panu organiście, ministrantom i dziewczynkom sypiącym kwiaty, asyście ze sztandarami, feretronami i świecami. Dziękuję grupie, na którą przypadło sprzątanie przed odpustem, z pieczołowite gruntowne posprzątanie kościoła i otoczenia, ale równie serdecznie dziękuję wam siostry i bracia, którzy jeszcze bardziej niż zwykle zadbaliście o porządek na cmentarzu.

4.

Dziękuję za waszą odpowiedź na zaproszenie na piknik parafialny. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali słodkie pyszności, firmie Agro Rydzyna, która zasponsorowała kiełbasę na grilla, firmie Marino Sp. z o.o., która ofiarowała wodę mineralną oraz właścicielowi sklepu w Długiem Starem, który zasponsorował napoje w kartonikach dla dzieci. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas, który zajął się stoiskiem ze słodkim i napojami oraz OSP Długie stare, która zajęła się, stoiskiem z grillem.

5.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w poświęceniu kapliczki MB Królowej Pokoju, a szczególnie tym, którzy bezpośrednio przyczynili się do jej powstania. W ostatnim tygodniu została wyremontowana tzw. mała grota. Jest nowa figura MB Niepokalanej i odnowiona tablica zawierzenia parafii Jej niepokalanemu sercu w 1946 r.

6.

We wtorek wysuszymy z pielgrzymką rowerową do Górki Duchownej. Wyjazd o godz. 15:00 sprzed kościoła. W Święciechowie połączymy się z Lasocicami i Święciechową i wspólnie pojedziemy na mszę o godz. 18:00. Powrót również rowerowo po mszy św. Pielgrzymka będzie zabezpieczona wozem technicznym z zapasowymi rowerami oraz na wypadek, gdyby ktoś źle się poczuł i nie mógł dalej jechać. Proszę pamiętać o kamizelkach odblaskowych i oświetleniu.

7.

W minioną niedzielę w ramach składki remontowo-inwestycyjnej zebraliśmy 2149,5zł., a na Caritas 358,9 zł. Ogromne Bóg zapłać.

8.

Na początku września rozpocznie się przyjmowanie intencji na 2022 r. O dokładnej dacie rozpoczęcia zapisów poinformuję w ogłoszeniach.

ks. proboszcz

Konrad Rapior