Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę Zwykłą – 21.08.2022

Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę Zwykłą – 21.08.2022

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne tylko w poniedziałek, środę i czwartek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej. W sobotę biuro nieczynne.

2.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości odpustowych. Dziękuję wam siostry i bracia za liczny udział, dziękuję strażakom, organiście – ks. Januszowi, ministrantom i dziewczynkom sypiącym kwiaty, asyście ze sztandarami, feretronami i świecami. Dziękuję grupie, na którą przypadło sprzątanie przed odpustem, za pieczołowite gruntowne posprzątanie kościoła i otoczenia, osobom które wspomogły w przygotowaniu kwiatów i obrusów, ale równie serdecznie dziękuję wam siostry i bracia, którzy jeszcze bardziej niż zwykle zadbaliście o porządek na cmentarzu.

3.

Dziękuję za waszą odpowiedź na zaproszenie na piknik parafialny. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas, który zorganizował całą gastronomię, stoiska i kwiatowy wystrój terenu, osobom, które wsparły Caritas w obsłudze stoisk. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali słodkie pyszności, firmie Marino Sp. z o.o., która ofiarowała wodę mineralną. Dziękuję właścicielom i pracownikom firmy Homo Viator Music za nieodpłatne udostępnienie sceny i nagłośnienia. Dziękuję zespołowi Pinokio Brothers za koncert.

4.

We wtorek wysuszymy z pielgrzymką rowerową do Górki Duchownej. Wyjazd o godz. 15:00 sprzed kościoła. W Święciechowie połączymy się z Lasocicami i Święciechową i wspólnie pojedziemy na mszę o godz. 18:00. Powrót również rowerowo po mszy św. Pielgrzymka będzie zabezpieczona wozem technicznym z zapasowymi rowerami oraz na wypadek, gdyby ktoś źle się poczuł i nie mógł dalej jechać. Proszę pamiętać o kamizelkach odblaskowych i oświetleniu.

5.

Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i wzięli udział w seansie kina plenerowego w miniony piątek. Niebawem kolejne projekcje.

6.

Dziękuję wszystkim, którzy w minioną sobotę znaleźli chwilę czasu by pobyć sam na sam z Jezusem podczas całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

7.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Jesiennej 30-38, ul. Jesiennej 29-27 i ul. Granicznej 2-12 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego z ul. Jesiennej 25-1, Wschowskiej 2, Zachodniej i Osiedlowej.

8.

Bierzmowanie w naszej parafii zaplanowane jest na późną jesień.

9.

Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Lesznie dysponuje jeszcze wolnymi miejscami w klasie 4, która utworzy się z początkiem nowego roku szkolnego. Szkoły Salezjańskie na całym świecie słyną z pracy wychowawczej oraz sprzyjającej edukacji atmosfery. Leszczyńska szkoła jest placówką publiczną w której nie pobiera się czesnego. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.lesznosp.salezjanie.pl oraz w sekretariacie szkoły 725 205 445.

10.

W piątek Uroczystość MB Częstochowskiej. Nie obowiązuje post.

ks. proboszcz

Konrad Rapior