Ogłoszenia parafialne na XX Niedzielę Zwykłą – 20.08.2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XX Niedzielę Zwykłą – 20.08.2023 r.

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w czwartek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej. W sobotę biuro nieczynne.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego 15 do 25 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Nowego 54 do 26.

3.

Serdecznie dziękuję za przygotowanie Odpustu Wniebowzięcia NMP. Szczególne podziękowania dla wszystkich służb: dla strażaków, ministrantów i dziewczynek sypiących kwiatki, dla asysty ze sztandarami, feretronami i świecami, dla dzieci niosących poduszki procesyjne, ale przede wszystkim wam wszystkim siostry i bracia dziękuję za współtworzenie wspólnoty modlitewnej.

4.

Jutro/dzisiaj całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Szczegółowy podział godzinowy wywieszony jest w gablocie oraz umieszczony na stronie internetowej.

5.

We wtorek 22 sierpnia odbędzie się gminna rowerowa pielgrzymka do Górki Duchownej. Osoby, które chcą się w nią włączyć zbierają się przy kościele i o godz. 15:00 wyruszają do miejsca zbiórki w Kościele w Święciechowie. Stamtąd o godzinie 15:30 pielgrzymka wyruszy do Górki Duchownej. Wymagane jest oświetlenie roweru i kamizelka odblaskowa.

6.

W najbliższy piątek msza święta będzie o godz. 9:00.

7.

Dzisiaj po mszach świętych przed kościołem zbiórka do puszek Caritas dla wsparcia ofiar powodzi na Słowenii przeniesiona z Uroczystości Wniebowzięcia NMP.

ks. proboszcz

Konrad Rapior