Ogłoszenia parafialne na XX Niedzielę Zwykłą – 14.08.2022

Ogłoszenia parafialne na XX Niedzielę Zwykłą – 14.08.2022

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne według porządku wakacyjnego czyli w sobotę od 10:00 do 12:00. W piątek nieczynne.

2.

Jutro Odpust Parafialny ku czci NMP Wniebowziętej. Sumę odpustową o godz. 12:00 sprawować będzie ks. Klaudiusz Wollek z diecezji świdnickiej. Proszę o pomoc wszystkie służby w tym strażaków, ministrantów i dziewczynki do sypania kwiatków, asystę ze sztandarami, feretronami i świecami. W tym dniu zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Na każdej mszy poświęcenie ziół i kwiatów.

3.

W dniu odpustu od godz. 16:00 na terenie przy plebanii piknik parafialny organizowany przez Parafialny Zespół Caritas z darmowym słodkim, napojami i kiełbaskami z grilla. W czasie pikniku koncert zespołu Pinokio Brothers. Serdecznie zapraszamy.

4.

We wtorek po wieczornej mszy św. zapraszam sołtysów w celu omówienia kwestii reprezentacji dekanatu na dożynkach diecezjalnych.

5.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Leszczyńskiej 1, ul. Jesiennej 2-28 i ul. Parkowej za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie, za piękne przygotowanie kościoła na odpust. W przyszłym tygodniu sprzątanie ze względu na sobotnią adorację w piątek od godz. 17:00, zapraszam Parafian z Długiego Starego z ul. Jesiennej 30-38, ul. Jesiennej 29-27 i ul. Granicznej 2-12.

6.

W piątek na godz. 19:45 zapraszam do kina plenerowego przy plebanii. Należy zabrać ze sobą krzesełko. W przypadku niesprzyjającej aury seans rzecz jasna nie odbędzie się.

7.

Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i wzięli udział w naszych dożynkach. Szczególne podziękowania dla organizatorów. Organizatorzy natomiast serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli ich w przygotowaniu obchodów święta plonów.

8.

Dzisiaj przed kościołem zbiórka na KUL i szkoły katolickie.

9.

W przyszłą sobotę w naszej parafii całodzienna adoracja. Plan w zakładce "Z życia parafii".

10.

W tym roku po raz kolejny dołączamy się do gminnej pielgrzymki rowerowej do Górki duchownej we wtorek 23 sierpnia. Wyjazd z naszej parafii o godz. 15:00. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.

ks. proboszcz

Konrad Rapior