Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą – 8.08.2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą – 8.08.2023 r.

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej oraz w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Jesienna 25-1, Wschowska 2, Zachodnia i Osiedlowa za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Nowego 1a do 13. Będzie to sprzątanie przed odpustem.

3.

Już dziś informuję, że 22 sierpnia odbędzie się gminna rowerowa pielgrzymka do Górki Duchownej, w którą włączy się również nasza parafia. Szczegóły niebawem.

4.

Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii siostrę zakonną ze zgromadzenia sióstr miłosierdzia, która skieruje do nas słowa świadectwa.

5.

W najbliższą sobotę dożynki parafialne. Rozpoczną się mszą świętą w kościele o godz. 16:00 z udziałem zespołu śpiewaczego ”Razem Raźniej”. Po mszy ceremoniał oraz impreza dożynkowa na boisku sportowym. W ramach dożynek występ zespołu „Dom Pieśni Kobiet”, animacje dla dzieci, dmuchańce, loteria fantowa, darmowa kawa herbata i ciasto, bufet dożynkowy i zabawa taneczna. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.

ks. proboszcz

Konrad Rapior