Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą – 01.08.2021

Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą – 01.08.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Rolnej 1 - 3 za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz kwiaty i ich ułożenie. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego z ul. Leszczyńskiej 1, Jesiennej 2 – 28 i Parkowej. Nie przynosimy kwiatów, gdyż ofiarują je nowożeńcy.

3.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W te dni od godz. 18:00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi.

4.

W minioną niedzielę w ramach pomocy Caritas dla poszkodowanych w ostatnim czasie przez burze i nawałnice w Polsce i Europie zebraliśmy 1051 zł. Na pomoc w utrzymaniu środków lokomocji dla misjonarzy 297 zł.

5.

W przyszłą niedzielę w całej diecezji składka mszalna przeznaczona będzie na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie. Składka remontowo - inwestycyjna jest przeniesiona jest na niedzielę 15 sierpnia.

5.

Przez cały miniony tydzień myłem kostkę chodnikową i płoty przy kościele. Dziękuję p. Piotrowi Bąkowskiemu za naprawienie mojego Karchera i udostępnienie profesjonalnego urządzenia myjącego.

ks. proboszcz

Konrad Rapior