Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą – 24.07.2022

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od godz. 10:00 do 12:00.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Rolnej 9-11 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego z ul. Rolnej 5-7.

Od 4 do 8 sierpnia w kościele ojców Franciszkanów w Osiecznej odpust Porcjunkuli w 400 lecie przybycia franciszkanów do Osiecznej. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Od 11 do 15 sierpnia w Charbielinie odpust Wniebowzięcia NMP Pośredniczki Łask. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Dzisiaj po mszy świętej święcenie pojazdów. Wszystkich, którzy chcą je poświęcić proszę, aby ustawili się na parkingu, przed kościołem, a ich kierowcy stanęli przy nich. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczane na wsparcie komunikacyjne dla misjonarzy. Jest to akcja "Jeden grosz za kilometr" organizowana przez MIVA Polska.