Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą – 25.07.2021

Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą – 25.07.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Rolnej 5 - 7 za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz kwiaty i ich ułożenie. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego z ul. Rolnej 1-3.

3.

Od 29 lipca do 2 sierpnia w kościele ojców Franciszkanów w Osiecznej odpust Porcjunkuli. Szczegóły na plakacie w gablocie.

4.

Dzisiaj po mszach świętych przed kościołem zbiórka do puszek Caritas na poszkodowanych w ostatnim czasie przez burze i nawałnice w Polsce i Europie.

5.

Zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej, szczególnie Przewodnika Katolickiego. Na stoliku pod chórem zostały wyłożone darmowe broszury przeznaczone szczególnie dla rodziców. Tytuł jednej z nich: „Dzieci w wirtualnej sieci” pokazuje, że mogą to być bardzo aktualne i pomocne w wychowaniu pozycje.

ks. proboszcz

Konrad Rapior