Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę Zwykłą – 16.07.2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę Zwykłą – 16.07.2023 r.

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej oraz w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Rolna klatki 1-3 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Leszczyńska 1, Jesienna 2-28d i Parkowa.

3.

Po mszach świętych zapraszam do zakrystii rodziców dzieci pierwszokomunijnych po odbiór zdjęć. Każde dziecko otrzyma nieodpłatnie wywołane zdjęcie grupowe i zdjęcie z momentu przyjmowania komunii. Można też odbierać zdjęcia zamówione indywidualnie.

4.

Zostały zakończone prace przy płocie okalającym kościół. Serdecznie dziękuję wykonawcom, naszym parafianom, p. Ryszardowi Pawlikiewiczowi, Krzysztofowi Gorczycy, Pawłowi Koszelowi i Jarosławowi Miedzińskiemu orazgościom Szymonowi Rapiorowi i Zbigniewowi Flakowi. Dziękuję firmie Steiner za nieodpłatne przekazanie materiałów do remontu. Na całej długości trzeba jeszcze założyć folię kubełkową. Osoby chętne do tej pracy zapraszam w najbliższy poniedziałek na godzinę 9:00.

5.

Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu w ramach składki remontowo-budowlanej.

6.

W przyszłą sobotę i niedzielę po mszach św. święcenie wszelkich pojazdów. Wszystkich, którzy chcą je poświęcić proszę, aby ustawili się na parkingu, przed kościołem, a ich kierowcy proszę by stanęli przy nich. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczane na wsparcie komunikacyjne dla misjonarzy. Jest to akcja "Jeden grosz za kilometr" organizowana przez MIVA Polska. Na mszę o godz. 11:00 przybędzie do naszej parafii grupa motocyklistów, która ustawi swoje pojazdy wokół kościoła. W naszej parafii jest kila osób jeżdżących motocyklami więc proszę by również ustawiła swoje motocykle wokół kościoła.

7.

Rozpoczynamy budowę naszego parafialnego skansenu. W najbliższy wtorek na godz. 19:30 na salkę zapraszam osoby, które chciały by się włączyć w budowę skansenu. Mam tu na myśli prace ogólnobudowlane, ciesielskie, stolarskie, przygotowanie i zagospodarowanie terenu itp.

ks. proboszcz

Konrad Rapior