Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę Zwykłą – 11.07.2021

Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę Zwykłą – 11.07.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

W piątek odbyła się wycieczka ministrantów do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego i kilku zabytkowych kościołów zwiedzanych po drodze. Niebawem odbędzie się taka wycieczka dla kolejnej grupy ministrantów.

3.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Leszczyńskiej, klatki 14, 16 i 18 oraz ul. Rolnej 2 – 14 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego z ul. Rolnej 9 - 11. Nie przygotowujemy kwiatów, gdyż ofiarują je państwo młodzi.

4.

W dniach od 12 do 17 lipca br. w parafii św. Kazimierza w Lesznie odbędzie się Katecheza Przedmałżeńska (Kurs Przedmałżeński). Nauki o godz. 19:00 w kościele.

5.

Dziękuje wszystkim, którzy wczoraj pomagali w pracach na cmentarzu. Szczególne podziękowania dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziękuję Przedsiębiorstwu Rolnemu za pomoc w dostarczeniu piasku. Oprócz rozplanowania nawiezionego piasku została usunięta bardzo duża ilość zarośniętych przestrzeni w pustych miejscach między grobami. Mam ogromną prośbę, szczególnie do osób, które mają groby w sąsiedztwie takich miejsc. Bardzo gorąco proszę o to by, jeśli to możliwe, zadbać o czystość tych miejsc. Jeśli na bieżąco miejsca te będą wygrabiane i będą wyrywane chwasty to nie zarosną na nowo, a to przyczyni się do ogólnej estetyki cmentarza, a także do piękna bezpośredniego otoczenia naszych grobów.

6.

Zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej, szczególnie Przewodnika Katolickiego. Na stoliku pod chórem zostały wyłożone darmowe broszury przeznaczone szczególnie dla rodziców. Tytuł jednej z nich: „Dzieci w wirtualnej sieci” pokazuje, że mogą to być bardzo aktualne i pomocne w wychowaniu pozycje.

ks. proboszcz

Konrad Rapior