Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą – 7.08.2022

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą – 7.08.2022

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne we wtorek, czwartek i piątek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej. W sobotę w związku z przygotowaniami do odpustu biuro nieczynne.

2.

W poniedziałek po wieczornej mszy św. na plebanii spotkanie zespołu Caritas.

3.

W środę ze względu na mój udział w sumie odpustowej w Czerninie msza święta wyjątkowo o godz. 18:00. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy 15 minut przed mszą św.

4.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Rolnej 1-3 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego z ul. Leszczyńskiej 1, ul. Jesiennej 2-28 i ul. Parkowej.

5.

Obchód chorych z komunią świętą przed odpustem w czwartek od godz. 8:30.

6.

W sobotę 13 sierpnia w Trzebinach dożynki parafialne. Msza św. plenerowa o godz. 15:00. Po mszy część artystyczna, wystąpią m.in. „Razem Raźniej” oraz „Dom Pieśni Kobiet”, gry i zabawy dla dzieci oraz zabawa taneczna. Serdecznie zapraszam do udziału. W tym roku na naszą parafię przypada obowiązek reprezentacji dekanatu święciechowskiego z wieńcem na dożynkach diecezjalnych 28 sierpnia 2022 r. w Przemęcie.

7.

Za tydzień przed kościołem zbiórka na KUL i szkoły katolickie.

8.

W poniedziałek 15 sierpnia Odpust Parafialny ku czci NMP Wniebowziętej. Sumę odpustową o godz. 12:00 sprawować będzie ks. Klaudiusz Wollek z diecezji świdnickiej. Proszę o pomoc wszystkie służby w tym strażaków, ministrantów i dziewczynki do sypania kwiatków, asystę ze sztandarami, feretronami i świecami. W tym dniu zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Na każdej mszy poświęcenie ziół i kwiatów.

9.

W dniu odpustu od godz. 16:00 na terenie przy plebanii piknik parafialny z darmowym słodkim, napojami i kiełbaskami z grilla. W czasie pikniku koncert zespołu Pinokio Brothers.

10.

W tym roku po raz kolejny dołączamy się do gminnej pielgrzymki rowerowej do Górki duchownej we wtorek 23 sierpnia. Wyjazd z naszej parafii o godz. 15:00. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.

ks. proboszcz

Konrad Rapior