Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą – 13.08.2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą – 13.08.2023 r.

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w środę i czwartek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej. W sobotę nieczynne.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego 1a do 13 za piękne przygotowanie kościoła i otoczenia na dożynki i odpust. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Nowego 15 do 25.

3.

Odwiedziny chorych z komunią świętą przed odpustem w poniedziałek 14 sierpnia od godziny 9:00.

4.

We wtorek Odpust Parafialny ku czci NMP Wniebowziętej. Sumę odpustową o godz. 12:00 sprawować będzie ks. Konrad Rapior. Proszę o pomoc wszystkie służby w tym strażaków, ministrantów i dziewczynki do sypania kwiatków, asystę ze sztandarami, feretronami i świecami. Szczególne leży mi na sercu asysta dzieci z poduszkami procesyjnymi. W tym dniu zbiórka do puszek na pomoc ofiarom powodzi na Słowenii. Na każdej mszy poświęcenie ziół i kwiatów.

5.

W dniach od 12 do 15 sierpnia odbywa się odpust w Charbielinie. Szczegóły na plakacie w gablocie.

6.

W tym roku całodzienna adoracja w naszej parafii wypada w przyszłą niedzielę 20 sierpnia. Szczegółowy podział godzinowy wywieszony jest w gablocie.

7.

Już dziś informuję, że 22 sierpnia odbędzie się gminna rowerowa pielgrzymka do Górki Duchownej, w którą włączy się również nasza parafia. Niebawem w gablocie pojawi się plakat ze szczegółami.

ks. proboszcz

Konrad Rapior