Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą – 08.08.2021

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą – 08.08.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w środę i piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej. W sobotę nieczynne.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Leszczyńskiej 1, Jesiennej 2 – 28 i Parkowej za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego z ul. Jesiennej 30-38, ul. Granicznej 2-12 i ul. Jesiennej 29-27.

3.

W przyszłą niedzielę 15 sierpnia Odpust Parafialny ku czci NMP Wniebowziętej. Sumę odpustową o godz. 12:00 sprawować będzie ks. kan. Mariusz Matecki – proboszcz par. św. Stanisława w Rydzynie. Proszę o pomoc wszystkie służby w tym strażaków, ministrantów i dziewczynki do sypania kwiatków, asystę ze sztandarami, feretronami i świecami. W tym dniu zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Jak zapowiadałem tydzień temu w odpust składaka remontowo-budowlana przeniesiona z dzisiejszej niedzieli. W dniu odpustu nie będzie mszy o godz. 15:00. Na każdej mszy poświęcenie ziół i kwiatów (także w sobotę).

4.

Tradycyjny Festyn Rodzinny odbędzie się 18 września, ale w dniu odpustu o godzinie 16:00 nastąpi uroczyste poświęcenie kapliczki MB Królowej Pokoju. Po poświęceniu na terenie przy plebanii odbędzie się koncert oraz piknik z darmowym słodkim, napojami i kiełbaskami z grilla. Zapraszam na poświęcenie wszystkich parafian. Szczególnie liczę na obecność dzieci pierwszokomunijnych z rodzinami, którzy ofiarowali figurę do kapliczki.

5.

W poniedziałek po wieczornej mszy św. na plebanii spotkanie zespołu Caritas.

6.

W czwartek po wieczornej mszy św. zbiórka ministrantów.

7.

Obchód chorych przed odpustem w piątek od godz. 9:00. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii.

8.

Pod chórem wyłożono kolejny numer pisma poświęconego tematyce maryjnej Tota Tua. Magazyn jest bezpłatny.

9.

Zmarła parafianka śp. Irena Jeziorska. Jej pogrzeb odbył się 24 lipca na cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek ….

ks. proboszcz

Konrad Rapior