Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą – 04.07.2021

Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą – 04.07.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę wyjątkowo do 12:00 do 13:00.

2.

W poniedziałek po wieczornej mszy na salce katechetycznej zbiórka ministrantów.

3.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. ul. Leszczyńskiej, klatki 2 do 12 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego z ul. Leszczyńskiej, klatki 14, 16 i 18 oraz ul. Rolnej 2 - 14.

4.

W ostatnim czasie znacząco wzrosła powierzchnia trawników na terenie przykościelnym. Jest więcej koszenia, ale paradoksalnie pracy dużo mniej, gdyż od poniedziałku parafia dysponuje bardzo wysokiej klasy traktorkiem do trawy marki Stihl RT 5112 Z. Jest to dar naszych parafian, którzy chcą pozostać anonimowi. Trudno wyrazić moją, ale tak naprawdę naszą wspólną wdzięczność, gdyż teren przykościelny jest niejako wizytówką naszej społeczności.

5.

W przyszłą sobotę na godz. 9:00 zapraszam chętnych do pracy społecznej na rzecz upiększenia naszego cmentarza.

6.

Zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej, szczególnie Przewodnika Katolickiego. Na stoliku pod chórem zostały wyłożone dwa numery magazynu „Tota Tua”, magazyn jest bezpłatny.

7.

W Lesznie przy ulicy Starozamkowej 14a znajduje się Ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczy im. Piotrusia Pana. Ośrodek ten wspomaga dzieci z niepełnosprawnością intelektualną z naszego regionu, a także ich rodziców. Opieka i zajęcia w ramach kompleksowej rehabilitacji, a także dowóz dzieci do placówki są nieodpłatne. Szczegóły na plakatach umieszczonych w gablocie.

ks. proboszcz

Konrad Rapior