Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę Zwykłą – 27.06.2021

Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę Zwykłą – 27.06.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

We wtorek od godziny 15:00 wspólnota Córek i Synów Bożego Miłosierdzia przeżywa dzień skupienia, który zakończy msza św. z oddaniem się w niewolę Maryi. W tym dniu obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Składka mszalna będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Wiosennej 25 do 9 i ul. Polnej za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego z ul. Leszczyńskiej, klatki 2 do 12.

4.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W związku z podwójnymi mszami (o godz. 18:00 i 19:00) adoracja w czwartek i piątek od godziny 18:30 do 19:00.

5.

Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do środy o godz. 18:45.

6.

Wczoraj na boisku Iskry w Długiem Starem odbył się „Charytatywny Festyn Rodzinny dla Nikodema”. W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję za wspaniałą frekwencję oraz przekazane na szczytny cel festynu środków materialnych. Pod chórem organizatorzy ustawili puszkę, do której możemy jeszcze dzisiaj wrzucić środki na wsparcie rehabilitacji Nikodema.

7.

W Lesznie przy ulicy Starozamkowej 14a znajduje się Ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczy im. Piotrusia Pana. Ośrodek ten wspomaga dzieci z niepełnosprawnością intelektualną z naszego regionu, a także ich rodziców. Opieka i zajęcia w ramach kompleksowej rehabilitacji, a także dowóz dzieci do placówki są nieodpłatne. Szczegóły na plakatach umieszczonych w gablocie.

8.

Zachęcam do czytelnictwa prazy katolickiej. Szczególnie Przewodnika Katolickiego.

9.

W zakrystii po mszach świętych można odbierać zamówione zdjęcia z Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

ks. proboszcz

Konrad Rapior