Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę Zwykłą – 20.06.2021

Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę Zwykłą – 20.06.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Rozpoczynamy wakacje. Dzieciom, nauczycielom i wychowawcom życzymy dobrego czasu wypoczynku wakacyjnego. W najbliższy czwartek w godzinach przedpołudniowych odbędą się w naszym kościele dwie msze dziękczynne na zakończenie roku.

3.

We wtorek od godziny 15:00 wspólnota Córek i Synów Bożego Miłosierdzia przeżywa dzień skupienia, który zakończy msza św. z oddaniem się w niewolę Maryi.

4.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Wiosennej 78,76 i od 57 do 27 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego z ul. Wiosennej 25 do 9 i ul. Polnej.

5.

Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku o godz. 18:45, w sobotę o 17:45, a w przyszłą niedzielę w połączeniu z mszą o godz. 11:00.

6.

W minioną niedzielę w ramach składki remontowo-inwestycyjnej zebraliśmy rekordową sumę 1965 zł. Ogromne Bóg zapłać.

7.

W Lesznie przy ulicy Starozamkowej 14a znajduje się Ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczy im. Piotrusia Pana. Ośrodek ten wspomaga dzieci z niepełnosprawnością intelektualną z naszego regionu, a także ich rodziców. Opieka i zajęcia w ramach kompleksowej rehabilitacji, a także dowóz dzieci do placówki są nieodpłatne. Szczegóły na plakatach umieszczonych w gablocie.

8.

Zachęcam do czytelnictwa prazy katolickiej. Szczególnie Przewodnika Katolickiego.

9.

W sobotę 26 czerwca od godz. 16:00 na boisku Iskry w Długiem Starem odbędzie się „Charytatywny Festyn Rodzinny dla Nikodema”. W ramach festynu: zabawy z animatorami, dmuchane zamki, wata cukrowa, zabawy sportowe, pokazowa linia gaśnicza, loteria fantowa, stoiska gastronomiczne. Dochód przeznaczony będzie na rehabilitację małego Nikodema. Szczegóły na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy. Pod chórem organizatorzy ustawili puszkę, do której możemy już dzisiaj wrzucić środki na wsparcie rehabilitacji Nikodema.

10.

W zakrystii po mszach świętych można odbierać zamówione zdjęcia z Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

ks. proboszcz

Konrad Rapior