Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę Zwykłą – 19.06.2022

Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę Zwykłą – 19.06.2022

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w środę przez pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 11:30.

2.

Nabożeństwa czerwcowe w oktawie Bożego Ciała i w piątek w połączeniu z procesją. W sobotę o 17:45, w niedzielę w połączeniu z mszami.

3.

W biurze parafialnym możemy zamawiać wymienianki za okres od maja do października.

4.

W przyszłą sobotę na godz. 9:00 zapraszam do sprzątania Parafian z Długiego Starego ul. Wiosenna 78,76 i 57-27.

5.

Serdecznie dziękuję za przygotowanie, udział i obsługę procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania za przygotowanie ołtarzy. Braci Strażackiej dziękuję za niesienie baldachimu, asystę i pilnowanie bezpieczeństwa na trasie procesji. Dziękuję niosącym sztandary i feretrony oraz asyście ze świecami. Dziękuję dziewczynkom za sypanie kwiatków oraz asyście dzieci pierwszokomunijnych w albach. Dziękuję za udekorowanie trasy procesji brzózkami. Dziękuje za udekorowanie domów - jest to zewnętrzny wyraz naszej wiary i czci do Najświętszego Sakramentu. Dziękuję ministrantom.

6.

W oktawie Bożego Ciała procesje po mszy o godz. 19:00, a w dzisiaj po mszy o godz. 11:00.

7.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała - bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła.

8.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej, która wyjątkowo rozpocznie się o godz. 17:00 procesja i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Krzyżu Misyjnym. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9.

Po mszach świętych zapraszam do zakrystii rodziców dzieci pierwszokomunijnych po odbiór zdjęć. Każde dziecko otrzyma nieodpłatnie wywołane zdjęcie grupowe i zdjęcie z momentu przyjmowania komunii. Będzie możliwość zamówienia dodatkowych odbitek. Można już także odebrać drewnianego gołąbka z wyciętym imieniem dziecka.

10.

OSP Długie Stare w dniu 21 czerwca organizuje zbiórkę złomu na poczet budowy remizy. Początek o godz. 16:00. Zapraszamy do wsparcia akcji.

ks. proboszcz

Konrad Rapior