Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę Zwykłą – 13.06.2021

Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę Zwykłą – 13.06.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Serdecznie dziękuję za przygotowanie udział i obsługę procesji w dni oktawy Bożego Ciała. Szczególne podziękowania za przygotowanie ołtarzy przy kościele. Braci Strażackiej dziękuję za niesienie baldachimu i asystę. Dziękuję niosącym sztandary i feretrony oraz asyście ze świecami. Dziękuję dziewczynkom za sypanie kwiatków, a także ministrantom.

3.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Wiosennej 52-72a za sprzątanie kościoła i otoczenia. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego z ul Wiosennej 78,76 i od 57 do 27.

4.

W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki za okres od maja do października.

5.

Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku o godz. 18:45, w sobotę o 17:45, a w przyszłą niedzielę w połączeniu z mszą o godz. 11:00.

6.

Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT i szkoły katolickie.

7.

W Lesznie przy ulicy Starozamkowej 14a znajduje się Ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczy im. Piotrusia Pana. Ośrodek ten wspomaga dzieci z niepełnosprawnością intelektualną z naszego regionu, a także ich rodziców. Opieka i zajęcia w ramach kompleksowej rehabilitacji, a także dowóz dzieci do placówki są nieodpłatne. Szczegóły na plakatach umieszczonych w gablocie.

8.

Zachęcam do czytelnictwa prazy katolickiej. Szczególnie Przewodnika Katolickiego.

9.

W minioną sobotę na cmentarzu parafialnym odbył się pogrzeb śp. Szymona Wróblewskiego i śp. Józefy Lerki. Wieczny odpoczynek …

10.

Dziękuję p. Mariuszowi za wykoszenie cmentarza.

11.

Pod chórem ustawiona została puszka zorganizowanej przez strażaków zbiórki środków materialnych na leczenie Marysi Drożdżyńskiej w walce z SMA. Bóg zapłać za wsparcie.

ks. proboszcz

Konrad Rapior