Ogłoszenia parafialne na Wniebowzięcie NMP – 15.08.2021

Ogłoszenia parafialne na Wniebowzięcie NMP – 15.08.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Jesiennej 30-38, ul. Granicznej 2-12 i ul. Jesiennej 29-27 za przygotowanie świątyni na odpust, za gruntowne posprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego z ul. Jesiennej 25-1, Wschowskiej 2, Zachodniej i Osiedlowej.

3.

Dzisiaj Odpust Parafialny ku czci NMP Wniebowziętej. Sumę odpustową o godz. 12:00 sprawować będzie ks. kan. Mariusz Matecki – proboszcz par. św. Stanisława Bpa. w Rydzynie. Przypominam, że nie będzie dzisiaj mszy o godz. 15:00.

4.

W dniu dzisiejszym o godzinie 16:00 nastąpi uroczyste poświęcenie kapliczki MB Królowej Pokoju. Po poświęceniu na placu zabaw odbędzie się koncert oraz piknik z darmowym słodkim, napojami i kiełbaskami z grilla. Zapraszam na poświęcenie wszystkich parafian. Szczególnie liczę na obecność dzieci pierwszokomunijnych z rodzinami, którzy ofiarowali figurę do kapliczki.

5.

W piątek 20.08. doroczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Od godz. 8.00 do 19.00. Szczegółowy plan wywieszony w gablocie.

6.

W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 11:00 dożynki parafialne.

7.

Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

8.

Na początku września rozpocznie się przyjmowanie intencji na 2022 r. O dokładnej dacie rozpoczęcia zapisów poinformuję w ogłoszeniach.

ks. proboszcz

Konrad Rapior