Ogłoszenia parafialne na VIII Niedzielę Zwykłą – 27.02.2022

Ogłoszenia parafialne na VIII Niedzielę Zwykłą – 27.02.2022

1.

Biuro parafialne czynne we wtorek i środę przez pół godziny po wieczornej mszy św. W sobotę biuro nieczynne.

2.

Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tragedia alkoholizmu czy pijaństwa zapewne dotyka także wielu nas tu obecnych. Zachęcam całą wspólnotę parafialną, by w tym tygodniu szczególnie pamiętać o tych osobach w swoich osobistych modlitwach. O trzeźwość narodu będziemy się modlić w czasie wieczornych mszy świętych w ciągu tygodnia, a w środę o godz. 20:00 w tej intencji odprawię mszę świętą.

3.

ŚRODĄ POPIELCOWĄ, rozpoczynamy czas czterdziestodniowego postu. W tym dniu od 14 roku do końca życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a dorosłych (18-60 lat) post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie) - nie ma żadnej dyspensy. Msze św. o godz. 11:00, 16:00, 18:00 i 20:00. W tym dniu zbiórka do puszek Caritas na pomoc Ukrainie.

4.

GORZKIE ŻALE, w związku z sytuacją pandemii i podtrzymywaną w dalszym ciągu dodatkową eucharystią o godz. 15:00, będą odprawiane w łącznością ze mszą świętą. I tak w najbliższą niedzielę będzie to msza o godz. 8:30, w II Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 11:00, a w trzecią o godz. 15:00.

5.

DROGA KRZYŻOWA w piątek: dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:30 po niej msza święta. Druga droga krzyżowa w tym dniu o godz. 19:30

6.

W gablocie wywieszono podział na grupy i termin najbliższego spotkania kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej.

7.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek od godziny 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy z okazją do spowiedzi świętej. W piątek adoracja z okazją do spowiedzi od godz. 17:00 do 17:30.

8.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Jesienna 30-38 i ul. Graniczna 2-12 i ul. Jesienna 29-27, za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Jesienna 25-1, ul. Wschowska 2, ul. Zachodnia i ul. Osiedlowa.

9.

9. Na stoliku pod chórem wyłożono książeczki „40 dni z Bogiem”, z krótkimi rozważaniami na każdy dzień, które mogą okazać się znakomitą pomocą w przeżyciu Wielkiego Postu i Triduum Sacrum.

10.

Dzisiaj pod kościołem zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie.

ks. proboszcz

Konrad Rapior