Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Zwykłą – 19.02.2023

Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Zwykłą – 19.02.2023

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne we wtorek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej oraz w sobotę od 10:00 do 12:00. Przez cały Wielki Post Biuro parafialne w związku z nabożeństwem drogi krzyżowej nie będzie czynne w piątki.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Jesienna 25-1, ul. Wschowska 2, ul. Zachodnia i ul. Osiedlowa za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Nowego 1a do 13.

3.

Na stoliku pod chórem wyłożono książeczki „40 dni z Bogiem”, z krótkimi rozważaniami na każdy dzień, które mogą okazać się znakomitą pomocą w przeżyciu Wielkiego Postu i Triduum Sacrum. Cena 7 zł.

4.

Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tragedia alkoholizmu czy pijaństwa zapewne dotyka także wielu nas tu obecnych. Zachęcam całą wspólnotę parafialną, by w tym tygodniu szczególnie pamiętać o tych osobach w swoich osobistych modlitwach. O trzeźwość narodu będziemy się modlić w czasie wieczornych mszy świętych w ciągu tygodnia, a w środę o godz. 20:00 w tej intencji odprawię mszę świętą.

5.

ŚRODĄ POPIELCOWĄ, rozpoczynamy czas czterdziestodniowego postu. W tym dniu od 14 roku do końca życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a dorosłych (18-60 lat) post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie) - nie ma żadnej dyspensy. Msze św. o godz. 11:00, 16:30, 18:00 i 20:00. W tym dniu zbiórka do puszek Caritas.

6.

GORZKIE ŻALE, będą odprawiane w łącznością ze mszą świętą. I tak w najbliższą niedzielę będzie to msza o godz. 8:30, w II Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 11:00. Przewiduję jak to było w roku ubiegłym dodatkowe nabożeństwo Gorzkich Żali w pięknej oprawie.

7.

DROGA KRZYŻOWA w piątek: 1 - dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:30 po niej msza święta; 2 - dla młodzieży i dorosłych o godz. 19:30. Drogi krzyżowe dla dzieci będą co dwa tygodnie

8.

Za tydzień w niedzielę dodatkowa msza w Trzebinach.

9.

Zmarł były parafianin śp. Bogdan Prętki mieszkający w ostatnich latach w miejscowości Osiedle Niewiadów. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 21 lutego o godz. 13:00 na cmentarzu parafialnym. W miniony czwartek odbył się pogrzeb śp. Barbary Wojciechowskiej, a w piątek śp. Andrzeja Biedrowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

ks. proboszcz

Konrad Rapior