Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą – 14.02.2021

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą – 14.02.2021

1.

Biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy św. i w sobotę od godz. 10:00 - 12:00.

2.

Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tragedia alkoholizmu czy pijaństwa zapewne dotyka także wielu nas tu obecnych. Zachęcam całą wspólnotę parafialną, by w tym tygodniu szczególnie pamiętać o tych osobach w swoich osobistych modlitwach. Zachęcam również, by w tej intencji ofiarować środowy post ścisły. O trzeźwość narodu będziemy się modlić w czasie wieczornych mszy świętych w ciągu tygodnia, a w środę o godz. 19:00 w tej intencji odprawię mszę świętą.

3.

ŚRODĄ POPIELCOWĄ, rozpoczynamy czas czterdziestodniowego postu. W tym dniu od 14 roku do końca życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a dorosłych (18-60 lat) post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie) - nie ma żadnej dyspensy. Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 17:00, 18.00 i 19:00. W tym dniu zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

4.

GORZKIE ŻALE, w związku z sytuacją pandemii i wprowadzoną dodatkowo eucharystią o godz. 15:00, będą odprawiane w łącznością ze mszą świętą. I tak w najbliższą niedzielę będzie to msza o godz. 8:30, w II Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 11:00, a w trzecią o godz. 15:00.

5.

DROGA KRZYŻOWA w piątek: - dla dzieci o godz. 16:00, - dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:30 po niej msza święta.

6.

Dziękuję za wszystkie ofiary. Mimo, że nie ma tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich dziękuję za liczne ofiary kolędowe. Dziękuję także za wspieranie potrzeb materialnych parafii ofiarami przekazywanymi na konto bankowe. Na stoliku z prasą pod chórem wyłożone są koperty z deklaracją dobrowolnej daniny. Koperty zostały wydrukowane specjalnie dla naszej parafii. Na kopercie nadrukowany jest niedawno powstały herb naszej parafii.

7.

Cały czas obowiązują ograniczenia ilości uczestników nabożeństw. W naszym kościele, łącznie z chórem, mogą przebywać jednocześnie 22 osoby (nie wliczając obsługi liturgicznej). W związku z tym w niedzielę będzie odprawiana dodatkowa msza o godz. 15:00. Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła. Pół godziny przed każdą mszą św. można przystąpić spowiedzi. Po każdej osobie ściana konfesjonału będzie starannie dezynfekowana.

8.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Leszczyńskiej 1; Jesiennej 2-28 oraz Parkowej za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 09:00 proszę do sprzątania Parafian z Długiego Starego z ul. Jesiennej 30-38 i 29-27 oraz ul. Granicznej 2-12.

9.

Zachęcam do czytelnictwa pism katolickich, szczególnie Przewodnika Katolickiego.

ks. proboszcz

Konrad Rapior