Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą – 11.02.2024 r.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą – 11.02.2024 r.

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w środę przez pół godziny po mszy świętej o godz. 18:00 oraz w sobotę od 10:00 do 12:00. Przez cały Wielki Post Biuro parafialne w związku z nabożeństwem drogi krzyżowej nie będzie czynne w piątki.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Jesienna 30-38, Graniczna 2-14 i Jesienna 29-27 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Jesienna 25-1, ul. Wschowska 2, ul. Zachodnia i ul. Osiedlowa.

3.

Na stoliku pod chórem wyłożono książeczki „40 dni z Bogiem”, z krótkimi rozważaniami na każdy dzień, które mogą okazać się znakomitą pomocą w przeżyciu Wielkiego Postu i Triduum Sacrum. Cena 7 zł.

4.

Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tragedia alkoholizmu czy pijaństwa zapewne dotyka także wielu nas tu obecnych. Zachęcam całą wspólnotę parafialną, by w tym tygodniu szczególnie pamiętać o tych osobach w swoich osobistych modlitwach. O trzeźwość narodu będziemy się modlić w czasie wieczornych mszy świętych w ciągu tygodnia, a w środę o godz. 20:00 w tej intencji odprawię mszę świętą.

5.

ŚRODĄ POPIELCOWĄ, rozpoczynamy czas czterdziestodniowego postu. W tym dniu od 14 roku do końca życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a dorosłych (18-60 lat) post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie) - nie ma żadnej dyspensy. Msze św. o godz. 11:00, 16:30, 18:00 i 20:00. W tym dniu zbiórka do puszek Caritas.

6.

GORZKIE ŻALE, będą odprawiane w łącznością ze mszą świętą. I tak w najbliższą niedzielę będzie to msza o godz. 8:30, w II Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 11:00. Przewiduję jak to było w latach ubiegłych dodatkowe nabożeństwo Gorzkich Żali w pięknej oprawie.

7.

DROGA KRZYŻOWA w piątek będzie odprawiana bezpośrednio po mszy św. wieczornej czyli ok. 18:30. Drogi krzyżowe dla dzieci będą co dwa tygodnie (pierwsza 23 lutego).

8.

Nie będzie w tym rodu dróg krzyżowych o godz. 20:00. Stanowiły one w naszej parafii ważny element przeżywania Wielkiego Postu. Wrócimy do nich w przyszłym roku. Natomiast w tym roku przygotowuję dla was drodzy parafianie kilka innych propozycji. Między innymi będą to trwające cały tydzień rekolekcje i wiele innych inicjatyw, o czym poinformuję niebawem.

9.

Zmarła była parafianka śp. Czesława Foralewska mieszkająca w ostatnich latach w Wilkowicach. Jego pogrzeb odbył się w miniony piątek na cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

10.

Sołtys, Rada Sołecka oraz KGW Długie Stare zapraszają na spotkanie z okazji Dnia Kobiety i Mężczyzny 10 marca o godz. 16:00 w Sali Wiejskiej. Szczegóły dotyczące programu oraz zapisów na plakacie w Gablocie.

ks. proboszcz

Konrad Rapior