Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zmartwychwstania – 09.05.2021

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zmartwychwstania – 09.05.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Teren przy kościele jest poddawany rekultywacji. Potrzeba sporo czasu by nowo posiana trawa się ukorzeniła, a cały teren utwardził. Do odwołania prosimy zabierać śmieci z cmentarza do domu, gdyż przez długi czas nie będzie możliwym aby wjechał na teren ciężki samochód ciężarowy opróżniający kontener. Za powstałą niedogodność bardzo przepraszam. Bardzo dziękuję za zrozumienie sytuacji. Proszę korzystać z kontenera w bardzo wyjątkowych sytuacjach np. w przypadku osób odwiedzających groby bliskich spoza parafii, którzy nie mają możliwości zabrania ze sobą śmieci. Osoby, które w ostatnim czasie miały w rodzinie pogrzeb na naszym cmentarzu proszę o kontakt, gdyż wiadomo, że w takiej sytuacji pozostaje dużo kwiatów czy zniczy i w tej sytuacji oczywiście parafia zajmie się wywozem tych odpadów.

3.

W tym tygodniu od poniedziałku do środy odbywają się tzw. dni krzyżowe, które w tradycji kościoła wiążą się z procesjami błagalnymi o dobre urodzaje. Każdego dnia o godz. 19:00 spotykać się będziemy na modlitwie w kolejnych miejscowościach naszej parafii. - w poniedziałek o godz. 19:00 spotykamy się w Trzebinach i rozpoczynamy modlitwę przy kapliczce w centrum wsi, następnie przechodzimy procesyjnie do krzyża przydrożnego. - we wtorek o godz. 19:00 spotykamy się w Długiem Nowem i rozpoczynamy modlitwę przy kapliczce na wjeździe do wioski, od strony Długiego Starego, następnie przechodzimy procesyjnie do krzyża przydrożnego. - w środę o godz. 19:00 spotykamy się w Długiem Starem i rozpoczynamy modlitwę przy kapliczce na ul. Nowej, następnie przechodzimy procesyjnie do krzyża na cmentarzu.

4.

Dziękuję Parafianom z Trzebin 1 a,b,c i nr 38 za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz kwiaty i ich ułożenie. W przyszłą sobotę na godz. 09:00 zapraszam do sprzątania Parafian z Długiego Starego ul. Wiosenna 6-28, ul. Krótka i Działkowa.

5.

Od 4 maja w świątyniach obowiązuje przelicznik 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele, łącznie z chórem, mogą więc przebywać jednocześnie 22 osoby (nie wliczając obsługi liturgicznej). Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła.

6.

Pierwsza Komunia święta w naszej parafii odbędzie się w 3 grupach 23 maja. Za tydzień przekażę więcej szczegółowych informacji.

7.

W czwartek po wieczornej mszy, czyli ok. godz. 18:30, w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z klasy drugiej Szkoły Podstawowej.

8.

W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki za okres od maja do października.

9.

Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:40. W najbliższą niedzielę po mszy o godz. 15:00, w niedzielę za tydzień po mszy o godz. 8:30.

10.

Dziękuję osobom, które pomagały przy demontażu wystroju świątecznego.

11.

Brać Strażacka serdecznie dziękuje za udział w sobotnich uroczystościach ku czci św. Floriana – patrona strażaków. Pod chórem ustawiona została puszka zorganizowanej przez strażaków zbiórki środków materialnych na leczenie Marysi Drożdżyńskiej w walce z SMA. Bóg zapłać za wsparcie

12.

W miniony piątek na naszym cmentarzy parafialnym odbył się pogrzeb śp. Marii Glapa. Wieczny odpoczynek …

ks. proboszcz

Konrad Rapior