Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną – 5.05.2024 r.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną – 5.05.2024 r.

1.

Biuro Parafialne czynne w piątek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 11:00.

2.

W tym tygodniu odbędą się tzw. dni krzyżowe czyli modlitwy o urodzaje we wszystkich wioskach naszej parafii: - w poniedziałek o godz. 19:45 spotykamy się przy kapliczce MB w Trzebinach i po odmówieniu Litanii Loretańskiej przejdziemy procesyjnie do krzyża na zakręcie - we wtorek o godz. 19:45 spotykamy się w obrębie kaplicy przy wjeździe do Długiego Nowego i po odmówieniu Litanii Loretańskiej przejdziemy procesyjnie do krzyża przydrożnego - w środę o godz. 19:45 spotykamy się przy kapliczce MB na ul. Nowej w Długiem Starem i po odmówieniu Litanii Loretańskiej przejdziemy procesyjnie do krzyża na cmentarzu.

3.

Od maja msze święte wieczorne od poniedziałku do piątku o godz. 19:00, dodatkowe msze o godz.18:00, a w soboty przez cały rok o godz. 18:00.

4.

Nabożeństwa majowe odbywać się będą od poniedziałku do piątku o godz. 18:45, a w sobotę i niedzielę nabożeństwa majowe w połączeniu z mszami. W tym tygodniu w środę nabożeństwo majowe w ramach dni krzyżowych czyli o godz. 19:45 przy kapliczce MB na ul. Nowej.

5.

W biurze Parafialnym można zamawiać wymienianki za okres od maja do października 2024 r.

6.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Nowa za sprzątanie kościoła i otoczenia, gruntowne posprzątanie kaplicy cmentarnej, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Wiosenna 30-50.

ks. proboszcz

Konrad Rapior