Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną – 22.05.2022

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną – 22.05.2022

1.

Biuro parafialne czynne w piątek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

2.abożeństwa majowe odbywać się będą od poniedziałku do piątku o godz. 18:40, w sobotę ogodz. 17:40, a w niedzielę w połączeniu z mszami.

3.

W biurze parafialnym możemy zamawiać wymienianki za okres od maja do października.

4.

Dziękuję osobom, które w środę pomagały w ostatecznym rozplanowaniu kruszywa przy kościele. Jeszcze raz dziękuję za przekazanie kruszywa bazaltowego darczyńcy, który pragnie pozostać anonimowy. Jesteśmy w newralgicznym momencie zarastania cmentarza chwastami, szczególne dotyczy to tzw. „bezpańskich” miejsc oraz nagrobków osób, których bliscy mieszkają bardzo daleko. Jeżeli z własnej inicjatywy, ale przede wszystkim z dobrej woli zadbamy o te miejsca to będziemy mogli cieszyć się widokiem pięknie zadbanego cmentarza, a myślę, że zmarli na nim leżący na to zasługują.

5.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Nowa 2-15 za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 09:00 do sprzątania zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Wiosenna 30-50.

6.

OSP Trzebiny dziękuje wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i wzięli udział we wczorajszej uroczystości i festynie.

7.

W tym tygodniu odbędą się tzw. dni krzyżowe czyli modlitwy o urodzaje we wszystkich wioskach naszej parafii: - w poniedziałek o godz. 19:45 spotykamy się przy kapliczce MB w Trzebinach i po odmówieniu Litanii Loretańskiej przejdziemy procesyjnie do krzyża na zakręcie - we wtorek o godz. 19:45 spotykamy się w obrębie kaplicy przy wjeździe do Długiego Nowego i po odmówieniu Litanii Loretańskiej przejdziemy procesyjnie do krzyża przydrożnego - w środę o godz. 19:45 spotykamy się przy kapliczce MB na ul. Nowej w Długiem Starem i po odmówieniu Litanii Loretańskiej przejdziemy procesyjnie do krzyża na cmentarzu.

8.

W czwartek po wieczornej mszy czyli ok. godz. 19:30 w kościele spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

9.

W przyszły poniedziałek 30 maja w naszej parafii odbędzie się zjazd kursowy księży z mojego rocznika. Będzie spotkanie przy kawie o godz. 11:00 msza święta, a po niej obiad. Już dzisiaj serdecznie zapraszam na mszę św. o godz. 11:00 koncelebrowaną przez kilkunastu księży z rocznika święceń 2002.

ks. proboszcz

Konrad Rapior