Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Zwykłą – 7.02.2021

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Zwykłą – 7.02.2021

1.

Biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy św. i w sobotę od godz. 10:00 - 12:00.

2.

Dziękuję za wszystkie ofiary. Mimo, że nie ma tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich dziękuję za liczne ofiary kolędowe. Dziękuję także za wspieranie potrzeb materialnych parafii ofiarami przekazywanymi na konto bankowe.

3.

W czwartek przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to także Światowy Dzień Chorego. Obchody przenosimy na termin wiosenny. W dużej mierze ze względu na temperaturę, ale także w związku z nadzieją, że pandemia zostanie opanowana w takim stopniu, że będzie możliwość bezpiecznego uczestnictwa osób chorych we mszy świętej z Sakramentem Namaszczenia, a także w spotkaniu przy stole w salce parafialnej. 14 lutego o godz. 11.00. - transmisja na żywo w TVP 3 Poznań w intencji Chorych, Cierpiących, Wolontariuszy, Medyków.

4.

Cały czas obowiązują ograniczenia ilości uczestników nabożeństw. W naszym kościele, łącznie z chórem, mogą przebywać jednocześnie 22 osoby (nie wliczając obsługi liturgicznej). W związku z tym w niedzielę będzie odprawiana dodatkowa msza o godz. 15:00. Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła. Pół godziny przed każdą mszą św. można przystąpić spowiedzi. Po każdej osobie ściana konfesjonału będzie starannie dezynfekowana.

5.

W sobotę na godz. 9:00 zapraszam do sprzątania parafian z Długiego Starego z ul. Leszczyńskiej 1; Jesiennej 2-28 oraz Parkowej.

6.

Na stoliku z prasą pod chórem wyłożone są koperty z deklaracją dobrowolnej daniny. Koperty zostały wydrukowane specjalnie dla naszej parafii. Na kopercie nadrukowany jest niedawno powstały herb naszej parafii.

7.

Zachęcam do czytelnictwa pism katolickich, szczególnie Przewodnika Katolickiego.

ks. proboszcz

Konrad Rapior