Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Zmartwychwstania – 02.05.2021

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Zmartwychwstania – 02.05.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Jutro uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 8:30, 11:00 i 15:00.

3.

Ponieważ od 4 maja zmienia się limit wiernych w świątyniach w czwartek po wieczornej mszy zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych na bardzo ważne spotkanie. Jeśli ktoś nie może przyjść, to proszę żeby przyszedł w zastępstwie ktoś z rodziny.

4.

Teren przy kościele jest poddawany rekultywacji. Potrzeba sporo czasu by nowo posiana trawa się ukorzeniła, a cały teren utwardził. Do odwołania prosimy zabierać śmieci z cmentarza do domu, gdyż przez długi czas nie będzie możliwym aby wjechał na teren ciężki samochód ciężarowy opróżniający kontener. Za powstałą niedogodność bardzo przepraszam. Bardzo dziękuję za zrozumienie sytuacji. Proszę korzystać z kontenera w bardzo wyjątkowych sytuacjach np. w przypadku osób odwiedzających groby bliskich spoza parafii, którzy nie mają możliwości zabrania ze sobą śmieci. Osoby, które w ostatnim czasie miały w rodzinie pogrzeb na naszym cmentarzu proszę o kontakt, gdyż wiadomo, że w takiej sytuacji pozostaje dużo kwiatów czy zniczy i w tej sytuacji oczywiście parafia zajmie się wywozem tych odpadów.

5.

W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania kościoła zapraszam parafian z Trzebin 1 a,b,c i nr 38.

6.

Od 4 maja w świątyniach zacznie obowiązywać przelicznik 1 osoba na 20 m2. W naszym kościele, łącznie z chórem, mogą więc przebywać jednocześnie 22 osoby (nie wliczając obsługi liturgicznej). Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła.

7.

W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki za okres od maja do października.

8.

Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:40. W najbliższą niedzielę po mszy o godz. 8:30 w poniedziałek po mszy o godz. 11:00, w niedzielę za tydzień po mszy o godz. 15:00.

9.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W związku z sytuacją epidemii nie zapraszam kolejnej róży różańcowej do prowadzenia adoracji. Zarówno w czwartek jak i piątek indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z okazją do spowiedzi. Po każdej osobie ściana konfesjonału będzie starannie dezynfekowana.

10.

Po zasięgnięciu opinii parafian na mszach tydzień temu ustalono, że zmiana godziny mszy wieczornych na godz. 19:00 nastąpi w czerwcu.

11.

W imieniu braci strażackiej zapraszam na mszę świętą z okazji św. Floriana. Msza odbędzie się w plenerze na polanie obok leśniczówki w sobotę 8 maja o godz. 16:00. Po mszy św. poczęstunek. Osobom, które nie mają jak dojechać OSP gwarantuje dojazd i powrót. Zbiórka dla tych osób przed kościołem o godz. 15:30.

12.

Na wsparcie odbudowy domu w Lasocicach zniszczonego przez pożar zebraliśmy 837,65 zł. Niebawem pieniądze zostaną przesłane na konto. Serdeczne Bóg zapłać.

13.

Osoby chętne do pomocy przy demontażu wystroju świątecznego zapraszam w środę na godz. 18:30.

14.

Dziękuję p. Mariuszowi za wykoszenie trawy na cmentarzu.

ks. proboszcz

Konrad Rapior