Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu – 3.04.2022

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu – 3.04.2022

1.

Biuro parafialne czynne każdego dnia od poniedziałku do czwartku włącznie przez pół godziny po wieczornej mszy świętej. W piątek i w sobotę biuro nieczynne.

2.

Dzisiaj Gorzkie Żale nie będą połączone ze mszą świętą ale będzie dodatkowe nabożeństwo o godz. 17:30. Przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. kanonik Wojciech Pieprzyca, przy organach zasiądzie ks. profesor Janusz Bobowski. Serdecznie zapraszam.

3.

DROGA KRZYŻOWA w piątek: dla dzieci o godz. 16:00; kolejna dla młodzieży i dorosłych, pół godziny wcześniej niż zwykle czyli o godz. 17:00. Nie będzie drogi krzyżowej o 19:30.

4.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego 27 do 38a, za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Nowego 42c do 53j.

5.

W poniedziałek po mszy świętej w domu parafialnym spotkanie zespołu Caritas.

6.

Serdecznie dziękuję za ofiary składane na daninę diecezjalną oraz na wsparcie potrzeb materialnych parafii.

7.

W stałych punktach trzech wiosek tworzących naszą parafię zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdecznie dziękuję wsparcie.

8.

Już dzisiaj informuję, że spowiedź wielkanocna odbędzie się w Wielki Poniedziałek 11 kwietnia od godz. 17:00 do 20:00. W spowiedzi pomagał będzie ks. Piotr Krauze i ks. Wojciech Pieprzyca. Szczegółowy podział godzinowy podam za tydzień.

9.

Kapliczka na terenie plebanii zawiera wizerunek Matki Bożej – Królowej Pokoju. W związku z dramatyczną sytuacją za wschodnią granicą zachęcam aby przechodząc ulicą czy odwiedzając w ciągu tygodnia cmentarz, podejść na chwilę modlitwy w intencji pokoju na świecie. Zapraszam także do modlitwy w „Kaplicy Solidarności z Ukrainą” usytuowanej pod wiatą.

10.

Odwiedziny chorych z przedświąteczną komunią świętą w najbliższą środę od 9:45 do 12:00.

11.

W przyszłym tygodniu Niedziela Palmowa, przed Mszą św. o godz. 11:00 gromadzimy się z palmami przy krzyżu, gdzie nastąpi ich poświęcenie i procesja do kościoła. Na pozostałych Mszach św. święcenie palm w kościele.

12.

Za tydzień w niedzielę po mszach świętych Koło Gospodyń Wiejskich rozprowadzać będzie baranki na stół wielkanocny zrobione z masła bądź wypieczone w formie babki.

ks. proboszcz

Konrad Rapior